Kurumsal

UTES Endüstriyel Tesis Dizayn & Otomasyon ve Danışmalık Hizmetleri olarak; 2002 yılda konularında dünya öncüsü olan atıksu arıtma ve Elektrik & Otomasyon firmalarında uzun yıllar çalışmış ve konusunda uzman olan iki kişinin ortak işbirliği sonucu kurulmuştur.

Uzun yıllar çalıştıkları firmalardan edindikleri tecrübelerini sanayicilerimizle paylaşarak, günün teknolojilerini yakında takip ederek yeni projeler geliştirmektedirler. Başarıyı birlikte her koşulda sağlamak, taahhütlerini; planlı, uygun fiyatta ve zamanında gerçekleştirmek, müşterilerine; hak ettikleri kalitede hizmeti sunmak, rakipleriyle düzeyli bir biçimde rekabet etmek için büyümek, gelişmek ve teknik olarak zenginleşmek, hem müşterilerimize hem de içinde bulunduğumuz topluma en iyi şekilde hizmet etmektir.

UTES Endüstriyel Tesis Dizayn & Otomasyon ve Danışmanlık Hizmetleri; işte bu hedefle yola çıkarak tecrübelerini, bilgi ve becerilerini sanayicimizin hizmetine sunmaya devam etmektedir. Bu hizmetlerini gerçekleştirirken; günümüz yenilenebilir - geri kazanılabilir teknolojilerini çevre korumaya uyarlama yeteneğini, yenilikçi yapısını, uygun teknik çözümler sunabilme başarısını ve doğruluk ilkelerini kendine amaç edinmiştir.

İşte bu yenilikçi yapısıyla; atık su ve temiz su arıtma projelerinin yanında, geleceğin en önemli teknolojisi olan güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretim tesislerin kurulmasında BEGHELLİ - İTALYA firmasının Türkiye Acenteliği'ni alarak işbirliğine gitmiştir. BEGHELLI; aydınlatma ve acil aydınlatma sistemlerinde İtalya ve Avrupa’ nın en bilinen firmalarının başında gelmektedir.

1982 Yılından beri dünya çapında faaliyet gösteren şirket 2000'i aşkın çalışanı Kanada, ABD, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Meksika ve Çin’ de sahip olduğu fabrika ve şirketleri ile kısa zamanda global bir şirkete dönüşmüştür. Son 5 yıl içinde güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretim tesislerin kurulması alanında da önemli adımlar atarak Nobel Ödülü sahibi Rus fizikçi ve dünyanın güneş enerjisi konusunda en önemli bilim adamlarından biri olan Zhores ALFEROV ile işbirliğine giderek önemli projelere imza atmaktadır.

BEGHELLI sadece panel (güneş pili) üretip satan firmalardan bir olmayıp, bu firmaların çok ötesinde tam anlamı ile entegre bir sistem sunmaktadır. Bu sistemler elektrik enerjisi üretimini saniye saniye bilgisayarınıza iletir, kendi geliştirdikleri "Foto Visual" isimli bilgisayar programı ile grafik ortamda bilgilerin takibini sağlar, ve beklenmedik bir problem ortaya çıktığında cep telefonunuza uyarı mesajı ile gönderir. Özellikle son yıllarda Türkiye' de ve dünya'da BEGHELLI anlayışını taklit eden pek çok firma ortaya çıkmıştır.

Ancak; BEGHELLI 200' ü aşan AR-GE uzmanı ve Zhores ALFEROV gibi bilim adamlarıyla yaptığı işbirliği sonuçu her zaman açık ara önde gitmektedir. 2009 Yılından beri Türkiye' de UTES Endüstriyel Tesis Dizayn & Otomasyon ve Danışmanlık Hizmetleri ile temsil edilmektedir.

UTES; 2010 yılı başında 20,520 KWp gücünde, 380V, 50 Hz ve şebekeye uyumlu Türkiye’ nin en teknolojik güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretim tesisini BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’ nde devreye alarak bu alanda büyük bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Bu sistem ile sürdürülebilir çevre anlayışına sahip bir üniversite olduğunu ortaya koyan BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ yılda yaklaşık 30.000 KWh enerjiyi güneşten üreterek, yılda 16.000 Kg karbondioksit (CO2) gazının atmosfere salınımını engellenecek ayrıca, 2.288 adet ağacın da yok olması önlenecektir.

BEGHELLI - İtalya' da güneş enerjisi piyasasında, entegre tesisleri ile bütün konutlar ve belediyelerde en fazla uygulaması olan firmadır. UTES’ in de amacı; PARTNERİ'NİN takdire değer bu başarısını kendine hedef koyarak bu güne kadar boşa giden TÜRKİYE' mizin verimli ve güzel güneşini temiz elektrik enerjisi kaynağına dönüştürmek isteyen; Belediyelerimizin, Üniversitelerimizin, kamu - özel sektör kuruluşlarımızın ve konut sahiplerimizin hizmetine sunmaktır.


info@utestr.com

okangezer@utestr.com

TEL: +90 216 326 08 53

FAX: +90 216 328 08 54

GSM 1: +90 533 654 25 38

GSM 2: +90 505 769 48 35