Elektrikli Araba Şarj İstasyonları

Elektrikli araba şarj istasyonları hakkında genel teknik bilgiler
Günümüz, küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle oluşan sera gazı emisyonlarını azaltmak, ayrıca bilinen petrol rezervleri dünyanın ihtiyacını ekonomik ve çevresel kriterlere uygun bir şekilde karşılama yeteneği her geçen gün kaybettiğinden elektrikli arabalara geçiş artık bir zorunluluk haline gelmiştir

Elektrikli arabalar, içten yanmalı motorlu araçlara oranla %80′ e varan enerji tasarrufu sağlamakla birlikte doğayı kirletmeyen, gürültü kirliliğine yol açmayan, çevreye duyarlı, sessiz ve ekonomik araçlar olarak karşımıza çıkmakta ve geleceğin taşıtlarını temsil etmektedir. Elektrikli araçlar, konvansiyonel ve hibrit araçların aksine, içten yanmalı bir motora sahip değildirler. Bu araçlar; sessiz, temiz ve yüksek verimlilikte sürücüsüne keyifli bir sürüş sunmaktadır.

Elektrikli arabaların yaygınlaşmasıyla bu araçların ihtiyacı duyulan elektriğin dolumu için; kullanıcı yoğunluğuna ve dolum süresine bağlı olarak farklı tip ve özellikte elektrikli araba şarj istasyonların kurulması gerekmektedir. Elektrikli araba şarj istasyonları; şahsı konutlara, sitelere, farikalara, organize sanayi (OSB) bölgelerine, hastanelere, üniversitelere, alışveriş (AVM) merkezlerine, havaalanlarına, şehirlerarası yollara vs. uygun mekanlara benzin ve gaz dolum istasyonları gibi kurularak yaygınlaşacaktır.

Elektrikli araba şarj cihazları kataloğu

Referanslar

Sertifikalar


info@utestr.com

okangezer@utestr.com

TEL: +90 216 326 08 53

FAX: +90 216 328 08 54

GSM 1: +90 533 654 25 38

GSM 2: +90 505 769 48 35